Інформаційно-аналітична довідка
щодо результатів роботи територіального управління державної судової адміністрації у Сумській області за
перше півріччя 2010 року.
Сектором кадрової роботи та організаційного забезпечення діяльності кваліфікаційної комісії суддів протягом звітного періоду було організовано проведення п’яти оперативних нарад при начальникові управління та 1 колегію ТУ ДСА у Сумській області, яка була проведена разом з конференцією суддів загальних судів Сумської області. На засідання колегій постійно виносяться нагальні питання по фінансовому, матеріально-технічному, кадровому, інформаційному та програмному забезпеченню місцевих загальних судів області. Розглядаються питання стосовно організації роботи по веденню судової статистики, діловодства та архіву, по зверненням громадян, договірній та претензійно-позовній роботі та ін.
Підготовлено обліково - характеризуючі матеріали на шістьох суддів місцевих загальних судів Сумської області щодо їх безстрокового обрання.
Територіальним управлінням строки подачі матеріалів щодо обрання суддів безстроково не порушувалися.
Протягом звітного періоду підвищили кваліфікацію один суддя та сім секретарів судового засідання місцевих загальних судів Сумської області.
Протягом звітного періоду у засобах масової інформації було опубліковано 7 оголошень щодо безстрокового обрання суддів місцевих загальних судів Сумської області.
Сектором організації діяльності служби судових розпорядників, забезпечення безпеки і незалежності суддів та господарського забезпечення на протязі звітного періоду проводилася відповідна робота щодо забезпечення місцевих судів папером, канцелярською, господарчою, поліграфічною, поштовою та іншою продукцією.
Проблемним питанням залишається питання капітального ремонту загальних місцевих судів Сумської області.
Робота над покращенням матеріально-технічного забезпечення місцевих судів Сумської області постійно вивчалася та вдосконалювалася по мірі надходження коштів, які спрямовувались на закупівлю товарів, необхідних для користування судової системи Сумської області.
Під охороною СБСМ „Грифон” при УМВС України в Сумській області знаходяться 13 загальних місцевих судів Сумської області, що становить більше 65 відсотків від загальної кількості судів, із них: під цілодобову охорону взято Сумський, Зарічний, Ковпаківський, Охтирський та Глухівський суди. В Тростянецькому, Кролевецькому, Великописарівському, Білопільському, Ямпільському, Середино-Будському, Лебединському, Глухівському та Липоводолинському судах організовано підтримання громадського порядку та здійснення пропускного режиму до приміщень судів на період робочого часу суду.
З метою забезпечення місцевих судів Сумської області відповідним технічним оснащенням та створення в них належних умов для несення служби працівниками СБСМ «Грифон» при УМВС України в Сумській області, територіальним управлінням вирішувалися питання, які було затверджено в спільних робочих заходах керівництвом ТУ ДСА у Сумській області та СБСМ «Грифон» при УМВС України в Сумській області, а саме:
- відповідно до плану спільних робочих заходів запланованокомісійне обстеження технічного оснащення загальних місцевих судів Сумської області;
- при надходженні коштів обладнання пункту пропуску осіб з відповідними технічними засобами контролю і зв’язку, установка стаціонарних метало детекторів;
- обладнання камерами схову для речей, які заборонено проносити до приміщень місцевих судів Сумської області;
- забезпечення посту міліціонера судової міліції «Грифон» окремим телефонним зв’язком.
Оскільки коштів на вирішення даних питань не надійшло, то ці заходи не були вирішені.
Під охороною ВДСО України в Сумській області знаходиться дев’ять загальних місцевих судів Сумської області.
До районних відділів УМВС України в Сумській області підключено Краснопільський, Буринський, Путивльський та Ямпільський місцеві суди. На даний час вирішується питання щодо підключення місцевих судів, які знаходяться без охорони в нічний час та дообладнання приміщень охоронною сигналізацією та кнопками тривожної сигналізації.
Також на охорону приміщень у нічний час було укладено договори з охоронниками.
Працівниками відділу планово-фінансової діяльності бухгалтерського обліку та звітності вчасно проводяться нарахування та виплата заробітної плати працівникам місцевих судів Сумської області. Оплата за опублікування оголошень в засобах масової інформації, а також розрахунки по всім іншим платежам здійснюються вчасно.
Протягом звітного періоду спеціалісти відділу приймали участь в засіданнях президії апеляційного суду Сумської області та колегії територіального управління державної судової адміністрації у Сумській області. Брали участь в проведенні семінарів з працівниками судів з питань належного оформлення первинних фінансових документів.
Інформація, отримана від місцевих судів загальної юрисдикції Сумської області за другий квартал 2010 року, дає змогу зробити висновок таким показникам, як забезпеченість судів оргтехнікою та периферійною технікою, системами фіксування судового процесу, робота з програмами та веб-сторінкою, а також маємо дані для розрахування потреб по кожному суду окремо.
Проаналізувавши інформацію, маємо наступні показники щодо забезпеченості судів:
- забезпеченість персональними комп’ютерами – 32,08%;
- забезпеченість серверним обладнанням – 58,73%;
- забезпеченість системами фіксування судового процесу – 70,11%.
Виявлено наступну потребу в комп’ютерній техніці:
- персональних комп’ютерів – 432 шт.
- серверного обладнання – 37 шт.
- технічних засобів фіксації судового процесу – 55 шт.
Дані цифри говорять про те, що слід звернути особливу увагу на доукомплектацію місцевих судів зазначеною технікою. Також слід окремо виділити питання стосовно ремонту техніки, яка у зв’язку з великим навантаженням швидко виходить з ладу. Ремонт деяких моделей техніки є недоцільним, бо вартість ремонту іноді перевищує вартість самої техніки. Частина техніки протягом часу підпадає під критерії морально застарілої, т.я. програми, які застосовуються при роботі в судах, потребують техніку з більш високими параметрами. Запровадження нового програмного забезпечення в загальних судах «Діловодство загального суду» потребує забезпеченості персональними комп’ютерами всіх етапів провадження діловодства.
Потребує вирішення і питання з процедурою списання та утилізації комп’ютерної техніки. Вказана процедура досить складна, адже по-перше, вказані роботи повинні проводити організації з необхідними сертифікатами, по-друге, вартість даних робіт в сукупності дорівнює вартості аналогічного, але нового обладнання. Тому можливо розглянути питання про одержання документів, що засвідчують моральну застарілість та наявність коштовних металів в тій комп’ютерній техніці, яка поставлялась централізовано 7-9 років тому, в тому числі і цифрових магнітофонів Тритон-2С.
На даний час локальна мережа, яка відповідає стандартам ANSI/EIA/TIA 568 B Cat.5e функціонує лише в шести судах (Глухівський, Зарічний, Ковпаківський, Конотопський, Охтирський та Шосткинський). На оснащення інших судів відповідною локальною мережею немає коштів.
Як висновок, зазначені недоліки стають перешкодою на шляху повноцінної та спрямованої на результат роботи місцевих загальних судів Сумської області.
Протягом 1 півріччя 2010 року на веб-сайті територіального управління розміщувалась актуальна інформація з питань діяльності управління.
Відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України в обласній газеті “Сумщина” публікувалися оголошення про виклик до суду.
В 1 півріччі 2010 року було проведено перевірку стану ведення загального та кадрового діловодства, архівної справи, обліково-статистичної роботи, роботи зі зверненнями громадян у Зарічному районному суді м. Суми та Путивльському районному суді Сумської області, здійснено контрольні перевірки за вищевказаними напрямками у Великописарівському та Кролевецькому районних судах Сумської області, надано методичну та практичну допомогу у Конотопському міськрайонному суді. За результатами перевірок складені довідки, які надіслані у зазначені суди для розгляду, обговорення та усунення вказаних недоліків.
Звіти про стан здійснення правосуддя місцевими загальними судами області за І півріччя поточного року подані до управління своєчасно, без порушення встановлених термінів (у період з 01.07.2010 року по 09.07.2010 року згідно з затвердженим графіком). Всього кожним судом області було виконано та здано 8 статистичних звітів різних форм звітності.
Відповідно до ЗУ «Про звернення громадян» територіальним управлінням ДСА у Сумській області прийнято 9 звернень, з них – 8 звернень розглянуті у встановлений законом термін, 1 звернення станом на 1 липня 2010 року знаходиться в залишку нерозглянутих.
Здійснюється прийом заяв від працівників місцевих загальних судів області на санаторно-курортне лікування та на оздоровлення дітей з частковим відшкодуванням вартості за рахунок фонду соціального страхування. Так, за 1 півріччя 2010 року виділено 7 путівок на санаторно-курортне лікування та 6 путівок в дитячі оздоровчі заклади.
Впродовж звітного періоду робота територіального управління велася згідно з затвердженим планом роботи. Інформування ДСА України про стан виконання постанов колегії ДСА України, наказів та доручень керівництва центрального апарату ДСА України та рішень територіального управління, а також розгляду звернень громадян проводилося відповідно до встановлених термінів. В 1 півріччі 2010 року році територіальним управлінням та його структурними підрозділами вживались відповідні заходи щодо зміцнення виконавської дисципліни в роботі з документами, удосконалення організації діловодства, підвищення відповідальності за своєчасне і безумовне виконання законів України, нормативно-правових актів та доручень Державної судової адміністрації України.