flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Повернення коштів, сплачених як судовий збір

                                                 Повернення коштів, сплачених як судовий збір
           Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області інформуєщодо порядку поверненнякоштів, сплачених як судовийзбір.
          Так, якщо судовий збір повертається громадянам на підставі ухвали суду відповідно до пунктів 1-5 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», а саме:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду ( крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням);
5) закриття провадження у справі, такі кошти повертаються органами Державної казначейської служби України в порядку та на підставах, передбачених  Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.
         У разі повернення судового збору, якщо  такий був сплачений  громадянином  без подальшого звернення  до  суду, кошти  повертаються  відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих  до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.09.2016 № 827   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1341-16
 
 
 
Роз'яснення
щодо поверення коштів, помилково сплачених на рахунок, визначений для сплати судового збору,
без подальшого звернення до суду
 
     Особа, яка бажає повернути грошові кошти, що були помилково сплачені на рахунок, визначений для сплати судового збору, повинна звернутися до судів загальної юрисдикції із заявою до якої потрібно додати копію платіжного документу (квитанція, фіскальний чек чи платіжне доручення), які підтверджують сплату судового збору; копію паспорта та ідентифікаційного коду (при необхідності довіренність).
     Після чого судом розглядаються подані документи, перевіряється факт зарахування коштів на рахунок, визначений для сплати судового збору, та факт того, що заявник дійсно з позовною заявою до суду не звертався. За результатами проведеної перевірки заявникові видається відповідне подання.
     З отриманим поданням та оригіналом платіжного доручення, поспортом та ідентифікаційним кодом особа звертається до відповідного управління Державної казначейської служби (м. Суми або району) для написання заяви про повернення коштів з бюджету.