Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У зв’язку з суспільним резонансом щодо розгляду справи за фактом ДТП по проспекту М. Лушпи у м. Суми, що спричинило смерть дівчини під колесами тролейбуса, Зарічний районний суд м. Суми інформує.
Обвинувачення у справі є досить об’ємним та стосується не лише самого факту ДТП, його наслідків, документів судово-медичних, транспортних та інших експертиз, але і багатьох інших аспектів.
У справі є троє обвинувачених: водій тролейбуса, начальник служби руху КП “Електроавтотранс” і начальник технічного відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства міської ради.
При розгляді справи судом крім обставин ДТП досліджуються питання роботи електротранспорту в місті; облаштування зупинок громадського транспорту; норм і стандартів, що стосується убезпечення дорожнього руху, вплив погодних умов, порядку організації здійснення прибирання снігу у місті та оплати за ці послуги, контролю за витратами бюджетних коштів, діяльності міськради та її посадових осіб щодо ремонту та утримання доріг у м. Суми, обладнання зупинок та порядку їх вводу в експлуатацію, порядок встановлення дорожніх знаків та неузгодженості конкретно на зупинці «Лавина», діяльності КП «Електроавтотранс» щодо організації руху рухомого складу, проведення інструктажів; підробки документів. В справі досліджуються технічні умови експлуатації нових типів тролейбусів, робота їх електронних систем відкривання дверей, руху, робота чорних скриньок. У зв’язку з чим допитуються спеціалісти, які є тільки в одному місті обладнання тролейбусів на Західній Україні. Перевіряються протиріччя наявних в справі експертиз, що проведені на досудовому слідстві з показами спеціалістів електронних систем нових тролейбусів.
Організаційні питання роботи міського транспорту стосуються діяльності багатьох структурних відділів місцевої влади.
Перевірка доводів і заперечень учасників процесу відносно кожного обвинуваченого по кожному пункту обвинувачення та по кожному документу, позиції сторони захисту щодо недопустимості наданих прокурором доказів є складним судовим процесом, який потребує значного часу.
Усього прокуратурою по цій справі заявлено клопотання про допит близько 50-ти свідків. Допитувані свідки іноді надають різні за змістом покази, у зв’язку з особистим сприйняттям подій, що може бути оцінено судом в сукупності з іншими доказами в нарадчій кімнаті за результатами розгляду справи.
Дана справа перебуває на розгляді в суді з 31 січня 2017 року. За цей час відбулося 79 судових засідань. Усі причини відкладення є об’єктивними: це хвороби обвинувачених, клопотання прокурора, потерпілих та захисників обвинувачених, необхідність виклику свідків, експертів, спеціалістів для допиту.
Одночасно хочеться зазначити, що обставинами, які об’єктивно впливають на строки розгляду складних кримінальних справ, є в теперішній час робота в умовах карантину, що приводить до неприбуття свідків у судові засідання через хворобу, розгляд найбільш тяжких та складних в тому числі багатоепізодних злочинів у колегіальному складі суду, надмірне навантаження на працюючих суддів.
Керівництво суду вживає всіх можливих заходів для організації належної роботи суду в таких умовах.
Наступне судове засідання у справі призначено на 13 год. 30 хв. 23 лютого 2021 року.