flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

"Змінювати філософію людей, які працюють у суді, а також тих, хто приходить до суду – завдання, що ДСА України вирішує спільно з Проектом ЄС "Право – Justice", - Олексій Сальніков

30 вересня 2021, 10:12

"Змінювати філософію людей, які працюють у суді, а також тих, хто приходить до суду – завдання, що ДСА України вирішує спільно з Проектом ЄС "Право – Justice", - відзначив т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков під час робочої зустрічі з представником Групи Європейської Комісії (ЄК) з підтримки України, Генерального управління з питань сусідства та розширення ЄС, офіцером поліції Яною Теммлер.

         Т. в. о. Голови ДСА України поінформував представницю ЄК щодо діяльності ДСА України та зауважив, що і надалі найперспективнішим завданням для органів системи правосуддя залишається впровадження ЄСІТС. Також за словами Олексія Сальнікова важливим напрямком роботи ДСА України та інших стейкхолдерів залишається питання напрацювання нормативів кадрового, матеріально-технічного забезпечення діяльності судів. "Питання оптимізації судів, а також гідної оплати праці працівникам апаратів судів – це питання, що протягом останнього року на вустах громадськості та політиків, і такі питання в переліку першочергових у діяльності ДСА України", - підсумував т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України.

         Яна Теммлер, відзначаючи значний об‘єм роботи, яка виконується працівниками ДСА України, поцікавились що отримують громадяни та працівники судів від упровадження Ініціативи Модельні суди.

         "Нова фаза Ініціативи впроваджується лише чотири місяці, а до її реалізації долучились ще сімдесят судів. Модельні суди отримують  консультативну, методичну та технічну допомогу. Ініціатива "Модельні суди" об’єднує ініціативи з судового адміністрування та дійсно стала "Майданчиком добрих практик", що спрямований на покращення доступності, клієнтоорієнтованості та безпеки не лише для модельних, а для всіх судів України. Проект ЄС "Право – Justice" не просто впроваджує нову Ініціативу, а змінює філософію сприйняття людей у суді", – сказав Олексій Сальніков.

 

Довідково:

Група Європейської Комісії (ЄК) з підтримки України була створена відповідно до рішення Президента Європейської Комісії 10 квітня 2014 р., ціллю якої є підтримка України у імплементації Угоди про асоціацію з ЄС (включаючи Поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі).

Група забезпечує координацію підтримки отримуваної від ЄС, сприяє імплементації ключових завдань порядку денного відносин Україна-ЄС. Помітним внеском групи також є надання консультаційної та експертної допомоги, визначення перспективних напрямків співробітництва по імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Крім того, вона є одним з координаторів зусиль міжнародної донорської спільноти та фінансових інституцій щодо України.

У квітні 2020 року в.о. керівника Групи призначена Катарина Матернова, яка також є заступником Генерального директора Генерального директорату ЄК з питань сусідства та переговорів з розширення. Глава Групи підпорядковується Комісару ЄС з питань сусідства та переговорів з розширення та підзвітний Президенту ЄК та Високому представнику ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

Група складається з низки тематичних груп, що відповідають основним пріоритетам реформ, викладеним в Угоді про асоціацію та охоплюють такі сфери, як управління та верховенство права, юстиція та внутрішні справи, економічне управління, сільське господарство, енергетика, інфраструктура, охорона здоров’я, освіта та комунікації.

Група тісно співпрацює з ЄСЗД, Представництвом ЄС в Україні та з Консультативною місією ЄС з реформи цивільного сектору безпеки.