Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час свого виступу, підкріпленого графічною презентацією, Максим Пампура ознайомив авдиторію з напрямами фінансування та його складовими, представив аналітичні дані та показники року, що минає, розповів про роботу, яку ДСА України провела, беручи участь у формуванні бюджету на рік наступний.
Нагадаємо, 19 листопада 2024 року Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт, а 28 листопада Президент України підписав Закон України про Державний бюджет на 2025 рік.
Т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України підкреслив значимість новел, які містить вищезгаданий документ: «Перша – збереження оплати праці державних службовців апаратів судів на рівні 2024 року. Друга – доплата до посадового окладу суддям місцевих загальних судів. Третя – оплата праці державних службовців апаратів судів здійснюється за окремою постановою Кабінету Міністрів України. Нагадаю, що у 2024 році такого не було, ми керувалися Постановою Кабінету міністрів України від 29 грудня 2023 року № 1409. Ці три новели для нас є дуже важливими».
Під час навчань також було приділено уваги й іншим питанням, наприклад: з огляду на яку чисельність суддів та працівників апаратів судів був сформований бюджет 2025 року; чи передбачалися капітальні видатки розвитку і на якому рівні забезпечені податки поточні, тощо.
Доповідач відповів на всі запитання учасників курсу підготовки.
Максим Пампура, т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України: «Як зауважив один із учасників заходу, сьогодні всі рішення по фінансовому перерозподілу, додатковому фінансуванню є абсолютно прозорими, а інформація – відкритою і доступною. Це дійсно так.
В контексті теми навчань, що стосується фінансування системи правосуддя, його поточного стану та перспектив 2025 року, ми торкнулися назрілих, актуальних питань. І я вдячний авдиторії за активну участь».