flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Триває робота над створенням системи автоматизації спеціальних перевірок

20 серпня 2021, 08:56

17 серпня відбулася робоча зустріч представників НАДС та Державної судової адміністрації. Учасники обговорили хід реалізації проєкту автоматизації спеціальних перевірок та долучення до цього процесу Державної судової адміністрації.

 «Є низка питань щодо спрощення цієї процедури. До цих пір ще існує застарілий механізм, який забирає багато часових та людських ресурсів. Він є неефективним, коли такі перевірки треба провести у стислі строки. НАДС зроблено ряд кроків для того, щоб спецперевірки можна було проводити швидко та без застосування значних ресурсів, як це є дотепер. Так, нами підготовлена інструкція електронного обміну інформацією між державними органами і НАДС. Наразі Державна судова адміністрація висловила готовність до участі в автоматизованому обміні інформацією. Тому сьогодні ми з вами маємо погодити організаційно-технічні та практичні сторони такої співпраці», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина.

Зокрема, мова йшла про теоретичну та практичну сторону алгоритму шифрування інформації для проведення спецперевірок та забезпечення криптографічного захисту такої інформації.

Додамо, що мова йде про спеціальні перевірки осіб, які претендують на зайняття посади, категорії призначення (обрання) на які здійснюється Президентом, Верховною Радою або Кабінетом Міністрів України. Роль НАДС у загальній системі спецперевірок полягає у підготовці, направленні запитів та поданні узагальненої інформації за результатами спецперевірок до Офісу Президента, Апарату Верховної Ради, Секретаріату Кабінету Міністрів України. Учасниками обміну інформацією є також 9 державних органів, що проводять спецперевірки. Термін таких перевірок не має перевищувати 25 днів. Разом з тим, як правило вони проводяться в максимально стислі терміни (від одного до декількох робочих днів) з урахуванням потреб реалізації кадрової політики Президентом, Парламентом та Урядом та періодичністю проведення засідань, на яких розглядаються кадрові питання.

 

Джерело: офіційний сайт НАДС