Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судові рішення про стягнення аліментів виконуються державними згідно з Законом України "Про виконавче провадження" та іншими нормативно-правовими актами.
Звертаємо увагу, що навіть в умовах воєнного стану виконання рішень про стягнення аліментів залишається пріоритетом.
Аліменти стягуються шляхом утримання з його заробітної плати, пенсії, стипендії, інших доходів та не можуть бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для однієї дитини відповідного віку.
Також сума аліментних виплат може бути присуджена судом у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо платник аліментів має достатній дохід.
Виконавець зобов'язаний стягувати з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом або не менше мінімального гарантованого розміру, встановленого Сімейним кодексом України.
Згідно зі статтею 182 цього Кодексу розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
У разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці виконавець вчиняє такі дії:
Єдиний реєстр боржників — систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.
Єдиний реєстр боржників доступний за посиланням: http://surl.li/kvwudd
Щоб виконати перевірку, необхідно зайти на офіційний вебпортал Реєстру і ввести свої дані.
Потім потрібно в пункті «Категорія стягнення» вибрати необхідну графу.
Зазначимо, що один боржник може мати кілька виконавчих проваджень щодо стягнення боргу.
Вся ця інформація буде відображена у пошуковій системі Реєстру.
Детальніше про процедуру перегляду щомісячних аліментних виплат дізнайтесь за посиланням: http://surl.li/qkpcrj
Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції